Od roku 2014 je schválen kanadský svěřenský fond trust. Ten může zhodnocovat peníze od lidí i právnických osob.
______________
Svěřenský fond - nový nástroj pro privátní správu majetku
Svěřenský fond, někdy označovaný také jako trust, původem institut anglosaského common law, je jednou z novinek, jež do českého právního řádu přinesl nový občanský zákoník. Česká právní úprava se při implementaci tohoto institutu inspirovala občanským zákoníkem kanadského Québecu, který je české kontinentální právní úpravě blízký. Nový občanský zákoník se tak zařadí mezi nemnoho evropských právních úprav, jež existenci trustů připstí.
Velice jednoduše lze svěřenský fond označit za účelově osamostatněný majetek bez právní subjektivity sloužící k zakladatelem stanovenému účelu. Svou povahou se svěřenské fondy blíží nadacím, liší se od nich však zejména nedostatkem právní subjektivity (svěřenský fond není právnickou osobou) a účelem, pro nějž může být svěřenský fond vytvořen (oproti nadaci může být vytvořen i za jiným nežli veřejně prospěšným či dobročinným účelem). Na rozdíl od nadací jsou svěřenské fondy také podrobeny menšímu dozoru ze strany státu.
Zákon č. 89/2012 Sb., nový občanský zákoník
§ 1448
(1) Svěřenský fond se vytváří vyčleněním majetku z vlastnictví zakladatele tak, že ten svěří správci majetek k určitému účelu smlouvou nebo pořízením pro případ smrti a svěřenský správce se zaváže tento majetek držet a spravovat.
(2) Vznikem svěřenského fondu vzniká oddělené a nezávislé vlastnictví vyčleněného majetku a svěřenský správce je povinen ujmout se tohoto majetku a jeho správy.
(3) Vlastnická práva k majetku ve svěřenském fondu vykonává vlastním jménem na účet fondu svěřenský správce; majetek ve svěřenském fondu však není ani vlastnictvím správce, ani vlastnictvím zakladatele, ani vlastnictvím osoby, které má být ze svěřenského fondu plněno.
§ 1449
(1) Účel svěřenského fondu může být veřejně prospěšný, anebo soukromý.
(2) Svěřenský fond zřízený k soukromému účelu slouží k prospěchu určité osoby nebo na její památku. Tento fond lze zřídit i za účelem investování pro dosažení zisku k rozdělení mezi zakladatele, zaměstnance, společníky či jiné osoby.
(3) Hlavním účelem veřejně prospěšného svěřenského fondu nemůže být dosahování zisku nebo provozování závodu. § 1450
(1) Svěřenský fond musí mít vlastní označení.
(2) Označení svěřenského fondu musí vyjadřovat jeho účel a obsahovat slova „svěřenský fond“.
Jak lze svěřenský fond založit a principy jeho fungování
Svěřenský fond se vytváří vyčleněním majetku z vlastnictví zakladatele. Zakladatel takto vyčleněný majetek smlouvou nebo pořízením pro případ smrti svěří (podle nového občanského zákoníku se tím rozumí závěť, dědická smlouva nebo tzv. dovětek) svěřenskému správci k určitému účelu a ten se zaváže majetek držet a spravovat. Okamžik vzniku svěřenského fondu je pak vázán na okamžik, kdy svěřenský správce přijme pověření k jeho správě a - byl-li svěřenský fond zřízen pořízením pro případ smrti - okamžik smrti zůstavitele. Vznikem svěřenského fondu vzniká oddělené a nezávislé vlastnictví vyčleněného majetku, k němuž vykonává vlastnická práva vlastním jménem na účet fondu svěřenský správce. Majetek ve svěřenském fondu však není vlastnictvím správce, zakladatele ani osoby, jíž má být z fondu plněno (tzv. obmyšlený). V případě, že je potřeba do veřejného seznamu nebo do jiné evidence zapsat vlastníka majetku (typicky například katastr nemovitostí), uvede se osoba správce s poznámkou "svěřenský správce".
Svěřenský správce
Svěřenským správcem může být každý svéprávný člověk a, stanoví-li tak zákon, také právnická osoba (například banka). Svěřenského správce ustavuje především zakladatel a není vyloučena ani možnost, aby byl správcem zakladatel fondu nebo obmyšlený. V takovém případě však zákon stanoví povinnost zřízení dalšího správce, přičemž správci právně jednají společně.
Každý svěřenský fond musí mít statut (sepsaný ve formě notářského zápisu) vydaný jeho zakladatelem, jehož podstatné náležitosti vymezuje zákon. Zákonné požadavky na minimální obsah statutu však nevylučují možnost zakladatele řešit ve statutu i případné další otázky podle vlastní úvahy a podle okolností jednotlivého případu. Limitován je v zásadě pouze zákonem a dle našeho názoru též obecnou zásadou dobrých mravů.
Zákon č. 89/2012 Sb., nový občanský zákoník
§ 1452
(1) Každý svěřenský fond musí mít statut. Statut svěřenského fondu vydává zakladatel. Zřizuje-li se svěřenský fond pořízením pro případ smrti, použije se přiměřeně § 311.
(2) Statut obsahuje alespoň
a) označení svěřenského fondu,
b) označení majetku, který tvoří svěřenský fond při jeho vzniku,
c) vymezení účelu svěřenského fondu,
d) podmínky pro plnění ze svěřenského fondu,
e) údaj o době trvání svěřenského fondu; není-li uvedena, platí, že fond byl zřízen na dobu neurčitou, a
f) má-li být ze svěřenského fondu plněno určité osobě jako obmyšlenému, určení této osoby, nebo způsobu, jak bude obmyšlený určen.
(3) Statut vyžaduje formu veřejné listiny.
Dohled nad správou svěřenského fondu vykonává zakladatel a osoba označená za obmyšleného, popřípadě další osoby, určíli tak statut. V případech stanovených zákonem dohlíží na správu svěřenského fondu jiná osoba nebo skupina osob, anebo orgán veřejné moci.
K zániku svěřenského fondu dochází zejména uplynutím doby, na kterou byl svěřenský fond zřízen či dosažením jeho účelu.
K čemu svěřenské fondy slouží?
Svěřenský fond může být zřízen pro naplňování soukromého anebo veřejného účelu. Svěřenský fond zřízený k soukromému účelu slouží k prospěchu určité osoby nebo na její památku. Tento fond lze zřídit i za účelem investování pro dosažení zisku, který může být následně rozdělen mezi zakladatele, zaměstnance, společníky či jiné osoby. Veřejně prospěšný svěřenský fond může být zřízen k naplňování kulturních, vzdělávacích, vědeckých či jiných podobných účelů.
Naproti tomu hlavním účelem veřejně prospěšného svěřenského fondu nemůže být dosahování zisku nebo provozování závodu (podniku).
Podstatou svěřenského fondu je pak plná správa cizího majetku svěřenským správcem. Ten je především povinen šetřit a rozmnožovat podstatu svěřenského fondu, dbát o naplňování jeho účelu a respektovat práva obmyšlených.
Plnění ze svěřenského fondu může být reprezentováno poskytováním plodů, užitků nebo výnosů ze svěřenského fondu nebo podílu z nich, anebo vydáním podstaty nebo podílu na podstatě svěřenského fondu při jeho zániku.
Využití svěřenského fondu v praxi
Svěřenský fond lze využít pro řešení různorodých životních situací, stejně jako naplňování specifických cílů a záměrů. V první řadě lze svěřenský fond zřídit ve prospěch určité osoby, případně osob, jimž má být ze svěřenského fondu plněno. Osobu obmyšleného určí zakladatel, a pokud tak neučiní, jmenuje obmyšleného a určí mu plnění ze svěřenského fondu správce. U svěřenského fondu zřízeného k soukromému účelu může správce vykonat toto právo pouze tehdy, jestliže statut určí okruh osob, ze kterého lze obmyšleného jmenovat.
Zákon č. 89/2012 Sb., nový občanský zákoník
§ 1457
(1) Zakladatel má právo jmenovat obmyšleného a určit mu plnění ze svěřenského fondu, ledaže statut svěřenského fondu určí něco jiného.
(2) Nevyužije-li zakladatel práva podle odstavce 1, jmenuje obmyšleného a určí mu plnění ze svěřenského fondu svěřenský správce. Jedná-li se o svěřenský fond zřízený k soukromému účelu, může svěřenský správce vykonat toto právo, jestliže statut určí okruh osob, ze kterého lze obmyšleného jmenovat.
(3) Obmyšlenému lze přiznat právo na plody nebo užitky ze svěřenského fondu nebo právo na majetek ze svěřenského fondu, případně na podíly na nich.
§ 1458
(1) Kdo je oprávněn jmenovat obmyšleného nebo určit mu plnění ze svěřenského fondu, postupuje podle statutu a vlastního uvážení. Může své rozhodnutí změnit nebo zrušit za podmínek určených statutem.
(2) Nikdo není oprávněn jmenovat obmyšleného nebo určit mu plnění ze svěřenského fondu pro vlastní zisk.
Jako konkrétní příklad lze uvést prarodiče, kteří chtějí svým dosud nezletilým vnukům věnovat část majetku, nicméně z důvodu jejich nízkého věku tak nechtějí učinit ihned, zároveň se o majetek již nemohou nebo nechtějí starat. Proto váží okamžik plnění až na dosažení jejich zletilosti, přičemž nic nebrání tomu, aby vnukům kromě toho určili výplatu ročního či měsíčního kapesného s tím, že zbytek podstaty jim bude vyplacen dosažením určeného věku. Obmyšlenými může být i konkrétní rodina, včetně jejích budoucích generací. V tomto případě je svěřenský fond zřízen pro ochranu jejích zájmů a zajišťování životních potřeb. Svěřenský fond lze zřídit i za účelem veřejným, představujícím nepřebernou škálu situací, od podpory útulků pro psy až po ochranu památek v historickém centru města, nevyjímaje účely typicky charitativní (například pomoc osamělým matkám s dětmi).
Do budoucna bude jistě zajímavé sledovat, zda si svěřenský fond, institut v českém právu dosud téměř neznámý, najde oblibu mezi českou veřejností. Už nyní lze skepticky nahlížet na to, zda je dostatečně upravena ochrana třetích osob, ale též samotných obmyšlených. Nelze přehlédnout ani spekulace o tom, zda se vedle rušení anonymních akciových společností nejde poněkud opačným směrem zavedením svěřenských fondů, jejichž struktura bude v zásadě skrytá.
Autor: Jan Topinka, Zuzana Beniaková, Monika Drápalová, Havel, Holásek & Partners
Institut svěřenského fondu jakožto zvláštního druhu správy cizího majetku je v poslední době spojován s riziky praní špinavých peněz, daňových úniků a v neposlední řadě také s nahrazením anonymních akcií. Je však tento institut opravdu tak flexibilní, aby se tato rizika mohla v širší míře materializovat?
Zdroj: epravo.cz
Svěřenské fondy představují jednu z dalších novinek, které s sebou nový občanský zákoník přináší. Institut tzv. trustu pochází z common law a český zákonodárce se pro zavedení jeho obdoby do našeho právního řádu inspiroval především v občanském zákoníku frankofonní kanadské provincie Québec z roku 1994.
Úvodem je třeba zmínit podstatu svěřenského fondu, jež představuje správu cizího majetku, kdy zakladatel svěřenského fondu (fyzická či právnická osoba) svěří část svého majetku správci, aby jej spravoval za určitým účelem. Zakladatel v této chvíli přestává být vlastníkem vyčleněného majetku. Jeho vlastníkem se však nestane ani svěřenský správce, ani obmyšlený jakožto osoba, které má být ze svěřenského fondu plněno, a dokonce ani samotný svěřenský fond. Svěřenský fond totiž nemá právní osobnost (v předešlé terminologii právní subjektivitu), tudíž nemá způsobilost mít práva a povinnosti. Jedná se o oddělené a nezávislé vlastnictví majetku, který nemá vlastníka. Svěřenský fond je tedy de facto souborem majetku, který nikomu nepatří, má však své určení stanovené zakladatelem.
Svěřenské fondy se v zahraničí těší vysoké oblibě především díky svým odlišnostem od ostatních právních subjektů. Svou povahou se sice blíží nadacím, narozdíl od nich se vyznačují nedostatkem právní subjektivity, avšak vyšší variabilitou účelu zřízení. Účel svěřenského fondu nemusí být vždy veřejně prospěšný, což přináší širokou škálu možností využití k soukromým účelům, zejména tím, že svěřenské fondy mohou být založeny i na dobu určitou ve prospěch určité osoby či rodiny. Největšími výhodami svěřenského fondu jsou, resp. mají být anonymita, která může být zakladateli díky svěřenskému fondu poskytnuta, ochrana majetku a nízká míra zdanění. Při výčtu přínosů svěřenských fondů je třeba zmínit i nižší míru veřejnoprávního dohledu nad svěřenskými fondy. Z těchto důvodů se objevují obavy, že tento institut bude zneužit právě pro praní špinavých peněz, daňové úniky či korupci. Zda přijatá právní úprava skutečně poskytuje pro tyto činnosti dostatečné zázemí, tedy zda jsou uvedené obavy namístě, je popsáno níže.
Anonymita
Na první pohled se může zdát, že z důvodu nefigurování zakladatele ani obmyšleného v žádném veřejném rejstříku není původ majetku ani jeho původního vlastníka snadno zjistitelný. V této souvislosti je třeba uvést, že tradice ochrany soukromí je v České republice velmi krátká a s ohledem na nestálost právního prostředí může být velmi často narušována. Není tedy důvod se spoléhat na to, že v dohledné době nebude zavedena povinnost zápisu zakladatele do veřejného rejstříku. Vyzdvihovaná anonymita a nízká míra dohledu nad svěřenskými fondy bude navíc s velikou pravděpodobností narušena v pořadí již čtvrtým návrhem směrnice o předcházení zneužití finančního systému k praní špinavých peněz a financování terorismu a návrhem nařízení o informacích doprovázejících převody peněžních prostředků. Jak tento návrh směrnice, tak doporučení proti praní špinavých peněz vydané Finančním akčním výborem si v prvé řadě kladou za cíl zvýšit efektivitu boje proti praní špinavých peněz regulací na mezinárodní a unijní úrovni.
Cílem navrhované měrnice je mimo jiné posílit transparentnost vlastnických poměrů nejen společností, ale i svěřenských fondů či jiných obdobných entit. Dosavadní stav je považován za snadno zneužitelný pro zločinné či teroristické účely, neboť právě zakrýváním skutečných vlastníků se utváří prostor pro praní špinavých peněz, korupci či daňové úniky. Z tohoto důvodu směrnice zavádí povinnost mít k dispozici přiměřeně rozsáhlou, pravdivou a aktuální informaci o vlastnictví a kontrole dané entity. Pro svěřenský fond by přijetí návrhu směrnice znamenalo nutnost být vždy informován o svém zakladateli a obmyšleném. Daná informace by měla navíc být na vyžádání poskytnuta příslušnému finančně analytickému útvaru. Navrhovaná lhůta pro transpozici směrnice činí dva roky.
Zdaňování
Jedním z důvodů využívání tohoto institutu v zahraničí je bezesporu nízké zdanění jak dosaženého zisku, tak výplaty podílu obmyšleného. Tato skutečnost však v české právní úpravě nebyla téměř vůbec zohledněna. Ačkoliv není svěřenský fond právnickou osobou, paradoxně podléhá dani z příjmů právnických osob. Zisk ze zhodnocení majetku ve svěřenském fondu je zdaňován, přičemž aktuální sazba činí 19 %. Co se týká vložení majetku do svěřenského fondu, tato transakce není předmětem daně z příjmu právnických osob. Na druhou stranu pokud by vkládaným majetkem byla nemovitost, podléhá takový vklad dani z nabytí nemovitých věcí ve výši 4 %.
Další překážkou využití svěřenského fondu je skutečnost, že nakonec bylo prosazeno i zdanění výplaty ze svěřenského fondu obmyšlenému. Obecně je tento příjem obmyšleného považován za tzv. ostatní příjem dle ustanovení § 10 zákona o dani z příjmů a bude se aktuálně zdaňovat 15% daní. Výjimkou jsou pouze příjmy ze svěřenského fondu vytvořeného pořízením pro případ smrti (§ 4a zákona o dani z příjmu) z důvodu srovnání podmínek se zdaněním v rámci dědictví.
Ochrana majetku
Jedna z mála aspektů, které zákonodárce svěřenskému fondu ponechal v návaznosti na zahraniční úpravu, se týká ochrany majetku. Majetek ve svěřenském fondu totiž není možné postihnout v rámci exekučního či insolvenčního řízení. Pokud však obmyšlenému v době trvání svěřenského fondu vznikne nárok na konkrétní plnění, ten již bude postižitelný. Každopádně majetek ve svěřenském fondu jako takový je prozatím ochráněn před exekucí čí případným insolvenčním řízením. To však samozřejmě neznamená, že různé „odkláněcí“ převody majetku do svěřenského fondu jsou chráněny před možností dotčených věřitelů dovolávat se např. relativní neúčinnosti (dříve odporovatelnosti) či neplatnosti takových úkonů.
Závěrem
S ohledem na výše uvedené lze shrnout, že nový institut svěřenského fondu „po česku“ není (minimálně do budoucna) natolik „neprůstřelný“ či flexibilní, aby to zavdávalo výraznější obavy z praní špinavých peněz či daňovým úniků ve velkém měřítku. Osoby, které se budou chtít dopouštět těchto činností, mají k dispozici mnohem neprůhlednější zahraniční (mimounijní) trusty či zcela jiné prostředky, jež samozřejmě ve svém článku nemíním uvádět.
Mgr. Monika Kretková,
advokátní koncipientka
_____________
Zavedení institutu svěřenských fondů novým občanským zákoníkem jde přesně opačným směrem než zákaz anonymních akcií. „Je to, jako by vláda před anonymním vlastnictvím pečlivě utěsňovala každou skulinu oken, současně mu ale dokořán otevřela dveře,“ glosuje přední česká advokátka JUDr. Vladimíra Glatzová.
_____________
Obmyšlený
Obmyšlený je pojem jednak z pojišťovnictví, kde označuje příjemce plnění, pokud jím není pojistník (typicky při životním pojištění) a jednak z oblasti správy cizího majetku, kde označuje beneficienta, někoho, kdo má prospěch z majetku, který spravuje jiný.[1]
Pojištění
V pojišťovnictví je obmyšlený termín, který označuje osobu, která není pojištěným, a přesto je oprávněná k příjmu pojistného plnění. Je obvykle uvedena v pojistné smlouvě životního pojištění. Obmyšlený může být v pojistné smlouvě výslovně uveden nebo může být uveden pouze formou příbuzenského vztahu např. syn nebo manželka. Není-li obmyšlený v pojistné smlouvě přímo uveden, je určen zákonem. Obmyšlených osob může být v pojistné smlouvě uvedeno více a pojistník může dokonce stanovit i poměr, jakým si obmyšlené osoby rozdělí případný příjem pojistného plnění.[2]
Například pojistná smlouva pro případ smrti pojištěného uvádí někoho z pozůstalých, jenž má nárok na příjem pojistného plnění – tato osoba se označuje jako obmyšlený.[3]
Správa cizího majetku
Pokud jde o správu majetku obmyšlený je ten, komu plyne prospěch (komu je plněno) ze svěřenského fondu. Kdo se obmyšleným stane, o tom rozhodl zakladatel ve statutu svěřenského fondu, nebo kdo se jím stane z tohoto statutu nějak vyplývá, například je stanoveno kdo a jak o tom rozhodne.[4] Status může také stanovovat nějaké podmínky pro to, aby obmyšlený z fondu čerpal plnění. Obmyšlený může na činností fondu vykonávat dohled.[5]
Tato právní úprava platí od 1. ledna 2014.
Reference
zákon č. 89/2012 Sb. ze dne 25. ledna 2012, občanský zákoník, § 1400 [online]. [cit. 2014-01-01]. Dostupné online.
§ 2826 OZ
§ 2829 OZ
§ 1452, odst. 2, písm. f) OZ
§ 1463 OZ
Konzultační společnost, s.r.o. Souhrnná zpráva, právní poradenství zdarma, na téma založení Svěřenského fondu na vydělávání peněz.
Konzultační společnost, s.r.o. Souhrnná zpráva, právní poradenství zdarma, na téma založení Svěřenského fondu na vydělávání peněz.
Cíle Vašeho Svěřeneckého fondu mohou být různé, ale doporučujeme začít založením jednoduchého Svěřeneckého fondu na investici do hotelu, nebo do penzionu, v Praze. A z pronájmů brát peníze, tedy jistota. Praha byla doporučena USA jako nejlepší město na světě pro trávení vánoc. A luxusní 5-ti hvězdičkové hotely v centru Prahy, velmi drahé, mají stále plno. Tak, logiku to má.
Bezpracný příjem. Vzniká tak jistý bezplatný příjem a to je jistě pro každého výhodné. A využít příjmu lze např. na podporu splátek za auto, za leasing, avšak také na splátky hypotéky, režie spojené s užíváním bytu atd.
Ideálními klienty jsou proto vlastníci aut, bytů, ale i nájemci aut, a nájemci bytů. A všem těmto lze a může se nabídnout založení jejich vlastního Svěřeneckého fondu, kde mohou být osobou tzv. obmyšlenou (tou osobou, která dostává výnosy) oni sami. O vše se starají správce Svěřeneckého fondu a Dohledová organizace (jak říká zákon).
Létajícím dronem by šlo nahrávat auta na prodej a také prodávané nemovitosti (se souhlasem prodávajího) a videa umísťovat na internet. A posílat na ně následně odkazy předběžným kupujícím. Zvýšit tak atraktivitu prodávané věci. A umístit odkaz na serveru, inzertním serveru. Ten by se mohl také provozovat, a to buď za malý poplatek za podaný inzert (asi 50 Kč) a posléze za malý procentuální podíl z prodané věci.
1. Předložení zakládací listiny – s KONZULTAČNÍ SPOLEČNOSTÍ, s.r.o. Předložena listina. Notář většinou osvědčuje listiny pro další jejich zápis, někde, a ručí za správnost a za náležitosti. Je to podobné, jako když se dělá nové družstvo, kdy se sepíší předem stanovy, prezenční listina, i návrh průběhu ustanovující schůze, a pak se před notářem jen vše důležitě odkývá. A v tomto případě mohou stačit i jen ověřené podpisy, pokud má zápis všechny zákonné náležitosti, tedy správce (který je úkolován), dohledovou organizaci (která provádí dohled, jako v Kanadě) a pro založení běžného účtu se dvěma podpisy a náhledem pro třetí osobu stačí běžné náležitosti.
2. Předložení zakládací listiny založení Svěřeneckého fondu klienta. Předložena zakládací listina, kde se vkládají (budou vkládat) jak peníze, tedy finanční majetek, tak se bude vkládat know-how (získané pronájmem vnitřního předpisu podle stanov Družstva investorů, pronájmu Bílé Knihy Infoburzy, která je pak prováděcím předpisem pro správce jednoho Svěřeneckého fondu. A na podpis účtu pro osobu obmyšlenou (něco jako dědička dosažených zisků z fondu) budou 3 osoby, tedy 3 vedoucí střediska, jak je podle stanov družstva investorů. Ty 3 lidé budou správce, dohledová organizace a stavební firma. Tedy tři lidé, kteří tomu rozumí. Pro osobu obmyšlenou tak vzniká efekt, že svěřlila své peníze a určila u založení svého Svěřeneckého fondu pokynem pro správce, že má zajistit a realizovat investici z jejích svěřených peněz do získání klientů a za ty klienty pak inkasovat pro osobnu obmyšlenou (nebo pro osoby obmyšlené) provize, odměny, dané kariérním předpisem Družstva investorů schváleným u notářem při založení Družstva investorů současně se schválením znění stanov Družstva investorů a řádně zapsaných obchodním soudem. A v tomto případě by se postupovalo tak, že se zase sestaví zakládací listina, která bude později pro notáře, tato zakládací listina stačí, když se na ní ověří podpisy, pak se založí běžný účet na Družstvo investorů s náhledy pro členy Dohledové organizace (to je důležité ty náhledy budou ,3) a se třemi dispozičními právy (správce, Dohledová organizace ve franchise Konzultační společnost, s.r.o. zastoupená jednatelem panem Pavlem Šámalem a buď osoba obmyšlená nebo za ní pan František Turek, jednatel společnosti REDSTAV, s.r.o., stavební firma. A po založení účtu může být na účet vloženo 6.050,- Kč nebo 12.100,- Kč + peníze na poplatky za provoz účtu (malé peníze). A tyto peníze se použijí posle pokynu na první platbu na zajištění budoucích klientů. A pak, teprve po vytěžení prvních zisků, by se navštívil notář, nebo notářka, a udělalo by se notářské sepsání zakládací listiny, za cenu cca 4.000,- Kč. ale tato cena se musí ještě zjistit u JUDr. Nohejlové, notářky.
Toliko Právní poradenství zdarma.
Naše Zakládací listiny jako podklad pro založení účtů na poště, účtu ERA s náhledy pro členy dohledové organizace jsou tedy v pořádku a to je dobrá zpráva.
A stačí nám nyní ověření Zakládací listiny – ověření podpisů, jako podkladu pro založení účtu pro osobu obmyšlenou (dědic nebo dědička budoucích zisků vytvořených správcem pod dohledem dohledové organizace).
3. Probrání Kanadského svěřeneckého fondu – fond na cca 20.000,- Kč měsíčně, který je kariérně „nad“ cca 12 –ti dalšími Svěřeneckými fondy klientů na hypoteční úvěry. Tento typ Svěřeneckého fondu je určen pro ty, jenž chtějí mít měsíční pravidelný příjem asi 20.000 Kč. Podstata jsou malé měsíční podíly asi 2.000,- Kč z 1 Svěřeneckého fondu za 1 měsíc, tedy z cca 10 – ti Svěřeneckých fondů „pod sebou“ by se mohlo jednat o částku cca 20.000,- Kč měsíčně. Je to systém pozice v dohledové organizaci prováděné jednotlivému Svěřeneckému fondu, kterou musí ze zákona každý Svěřenecký fond mít. Podle NOZ si může každý zakladatel svého Svěřeneckého fondu svoji Dohledovou organizaci svobodně zvolit, určit.
4. Probírání Svěřeneckého fondu (ten byl už poslaný předem, do emailu). Vkládají se peníze (finance) a vkládá se know-how (to půjčujeme pronájmem autorských práv), pronajímají se software Grafy produktivity a pronajímají se všeobecné smluvní podmínky pro obchodování s byty v dražbách a z aukcí, všeobecné smluvní podmínky pro poskytování telefonních čísel na ředitele firem z okolí prodávané nemovitosti pro prodávající nemovitostí, všeobecné smluvní podmínky pro realitní makléře na tipařské provize, všeobecné smluvní podmínky pro stavební firmy na odkup kontaktů a nebo na zakoupení Velké stavební franchisy, všeobecné smluvní podmínky na pasivní příjmy ze 4. pozice v obchodní struktuře, a další věci. Tyto materiály slouží správci jakéhokoli máni založeného Svěřeneckého fondu jako pokyn pro výkon činnosti, jak hospodařit s finančním vkladem zakladatele Svěřeneckého fondu – osobou obmyšlenou.
ZAKLÁDACÍ LISTINA id25617
na založení SVĚŘENECKÉHO FONDU
(střediska) a účtu se 2 podpisy
s Konzultační společnost, s.r.o. a se stavební společnosti REDSTAV s.r.o.
na finanční vklady pro zajištění klientů a inkaso peněz za tipařskou smlouvu a na vklad nehmotných práv (autorských práv) pro využití autorských práv na tyto 4 činnosti – a to 1. činnosti callcentra prodeje věcí Eshopu a prodeje stavebních materiálů, 2. činnosti reality, 3. činnosti zprostředkování finančních produktů a 4. činnosti developerské výstavby bytů ve velké stavební franchise
Zakládací list, ID 25617 Schváleno: PER ROLLAM (na dálku) /podle stanov/
PROVIZE, ODMĚNY, VÝNOSY Z FINAČNÍCH VKLADŮ A KNOW-HOW:
Provize, tedy inkasující peníze jsou za tyto klienty v této výši: pro správce Svěřeneckého fondu, pro dohledovou organizaci a pro obmyšlené osoby tohoto Svěřeneckého fondu:
Za klienta na byt nebo dům i s pozemkem (i z telemarketingu):….. 7.500,- Kč
za klienta, co vloží 5.000 Kč na 12 měsíců za 32% ……….…………………. 600 Kč
za klienta, co vloží 5.000 Kč na robota na peníze…………….……….…. 150,- Kč
za klienta, co vloží 50.000 Kč na investice se 17% ročním výnosem 1.667 Kč
za klienta, co se zaváže na 5 let vkládat 250 Kč měs., .……………………. 200 Kč
za klienta na Generování peněz 100.000 Kč …..…………………………... 2,500,- Kč
za klienta na byt nebo rodinný dům (za klienta, kterého zajistí nějaká realitní makléřka nebo realitní makléř nějaké realitní kanceláře) ……………. 7.500,- Kč
Tyto odměny mají:
a) obmyšlená osoba
b) správce Svěřeneckého fondu
c) Dohledová organizace tvořená střediskem 3 vedoucích střediska, níže uvedených
PREAMBULE:
Svěřenecký fond je na majetek.
Na majetek, který nese nějaké výnosy.
Do SF se vkládá např. dům, peníze v bance, akcie, fabrika, ale i nehmotná práva např. využití patentu apod. (Ing. Aleš Müller)
KONSTRUKCE SVĚŘENECKÉHO FONDU:
Svěřenecký fond je na využívání nehmotných práv, přenesených na základě poskytnutých práv daných Bílou knihou infoburzy od Družstva investorů k developerské činnosti výstavby rodinných domů a nebo bytů a k nabízení zhodnocování peněz investicemi právě do činností spojených s developerskými projekty. Tedy vkládáte tato nehmotná práva pro Vašeho správce Vašeho Svěřeneckého fondu a tím je splněn zákon. Musíte mít ještě Dohledovou organizaci.
FUNKCE STŘEDISKA – STŘEDISKO JE ANALYTICKÝ ÚČET PODLE ZÁKONA:
Předseda střediska: koordinátor, zastupující člena 21487
1. Místopředseda střediska: Pavel Šámal, účetní a zastupující Dohledovou organizace ve franchise
2. Místopředseda střediska: František Turek
CÍLE STŘEDISKA: POKYN ZAKLÁDAJÍCÍHO SVĚŘENECKÉHO FONDU SPRÁVCI SVĚŘENECKÉHO FONDU
1. aby se prováděla činnost callcentra, nabízení stavebních materiálů a další činnosti dle tabulky ID 25531 a k získaným klientům tímto marketingem provádět a zajiš´tovat plnění na obchodním úseku od jiných firem a společností
2. aby se prováděla pak se zajištěnými klienty činnost reality, zprostředkování nákupu nemovitostí a zprostředkování prodeje nemovitostí a služby s těmito obchody spojené, včetně vyřizování financí a zajišťování právních služeb
3. aby se prováděla pak se zajištěnými klienty činnost finančního zprostředkování hypotečních produktů a služeb za poplatky, například klientů na hypoteční úvěry, klienty na americké hypotéky, klienty na refinancování stávajících hypotečních úvěrů a nabídkou našich možných pasivních příjmů na podporu snížení nákladů na hypoteční úvěry
4. ale se prováděla pak se zajištěnými klienty činnosti developmentu, společné výstavby bytového domu, a tvorby další obchodní sítě při založení v kariérním systému, který je veřejná listina, schválená u notáře, jako stanovy Družstva investorů, a je k nahlédnutí a i stanovy Družstva investorů jsou k nahlédnutí.
PRÁVNÍ FORMA STŘEDISKA: analytický účet v účetnictví
POZDĚJŠÍ PRÁVNÍ FORMA STŘEDISKA: další nové samostatné S.R.O. (ve vlastnictví 50/50) Nové SRO bude hospodařit s majetkem do doby převodu do osobního vlastnictví. Nové SRO bude mít velkou franchisu s Družstvem investorů na callcentrum, na reality, na finanční zprostředkování a na software. Franchisu na tyto 4 servisní činnosti, na 20 let a dělit se budou 50/50. Tato Velká franchisa, to jsou 2 podpisy na hospodaření s penězi, tímto nástrojem se drží plán finančních toků a jistí se zaplacení slíbeným subjektům a investorům (Kariérní řád schválený u založení Družstva investorů má na jedné z pozic i investory).
ZÁKLANÍ ORGANIZAČNÍ A EKONOMICKÉ LISTINY A SOFTWARE:
Tabulka přehled volání caalcentrem
Tabulka 200 developerských akcí na http://konzultacni-spolecnost.cz/200akci/
Kariérní předpis a pravidla na peníze schválená od notáře
Stanovy Družstva investorů
Registrační formulář do obchodní sítě
Bílá kniha infoburzy (a stanovy sdružení o společném sdružení),
pravidla na rozdělování peněz do 8 řad,
licence na nájem software Grafy produktivity a Všeobecných smluvních podmínek
Všeobecné smluvní podmínky pro obchodování s byty v aukcích a dražbách
Všeobecné smluvní podmínky k poskytování telefonních čísel, kontaktů pro prodávající svých nemovitostí
Všeobecné smluvní podmínky pro realitní makléře na tipařskou provizi
Všeobecné smluvní podmínky pro stavební firmy
Všeobecné smluvní podmínky pro pasivní příjmy ze 4. pozice v Kariérním systému
Harmonogram postupových kroků,
Rozpočet akce,
z rozpočtu udělaný Plán výdajů
a na plán výdajů namodelovaný Plán příjmů
Od projektanta studii,
názor odborníků (např. od Jaroslava Peroutky) na sluneční vodní kolektory pro podporu vytápění.
leták pro klienty na koupi
ZALOŽENÍ ÚČTU SE 2 PODPISY:
Výše uvedení účastníci založí sdružení notářským zápisem podle ustanovení této smlouvy a platných právních předpisů a zřídí účet se společným dispozičním právem v ČSOB a.s. nebo na poště (možnost 2 podpisů k účtu, aniž by jej mohla jedna strana zrušit).
OMEZENÍ ÚČTU PŘI JEHO ZALOŽENÍ: jeden podpis předseda střediska s náhledem pro zastupujícího člena (osobu obmyšlenou) ID 21487 a druhý podpis jednatelem Konzultační společnost, s.r.o. Franchisovým zástupcem Dohledové organizace Družstva investorů a třetí podpis člen ID 21487. Na hospodaření s penězi musí být 2 ze tří podpisů.
DISPOZICE K ÚČTU:
PRVNÍ PODPIS: koordinátor, zastupující člena nebo Ing. Aleš Müler
DRUHÝ PODPIS: jednatel KONZULTAČNÍ SPOLEČNOST, s.r.o.
TŘETÍ PODPIS: člen ID 21487
Sdružení dvou právnických osob na základě zákona uzavřeno přistoupením do Družstva investorů IČO 2550300 ve smyslu jeho předpisů daných Bílou knihou infoburzy jako vnitřním prováděcím předpisem, který je nedílnou součástí stanov Družstva investorů a je tedy toto sdružení dvou právnických osob platné (protože sdružení uzavření před platností NOZ jsou podle zákona platná). A k tomuto sdružení přistupuje člen id 21487, takzvaně člen družstva přes jiného člena družstva, viz čl. 8 Stanov družstva investorů a používá se Dohledová organizace podle článku 12 Stanov Družstva investorů. Tím je splněna základní podmínka pro založení Svěřeneckého fondu, a to mít správce vlastního svěřeneckého fondu a mít dohledovou organizaci pro vlastní svěřenecký fond.
ÚČET STŘEDISKA: U banky nebo u pošty, ERA
DOHLED NAD ÚČTEM: Dohledovou organizací svěřeneckého fondu je Družstvo investorů (svěřenecký fond musí mít podle zákona dohledovou organizaci).
HARMONOGRAM PRACÍ PRO CAALCENTRUM OBSAHUJE:
1. PROJEKT - ÚVODNÍ ZAČÁTEK – DOTAZNÍKY – 6 OTÁZEK
2. PROJEKT - DOTAZNÍKY – 6 OTÁZEK
3. a PROJEKT – PRONÁJEM MÍSTA PRO OPERÁTORA – volání 1. Všeobecných podmínek - na obchodování s byty v dražbách a aukcích z exekucích
3. b PROJEKT – PRONÁJEM MÍSTA PRO OPERÁTORA – volání 2. Všeobecných podmínek - k poskytování telefonních čísel pro prodávající nemovitostí
3. c PROJEKT – PRONÁJEM MÍSTA PRO OPERÁTORA - volání 3. Všeobecných podmínek - pro realitní makléře
3. d PROJEKT – PRONÁJEM MÍSTA PRO OPERÁTORA - volání 4. Všeobecných podmínek - pro STAVEBNÍ FIRMY
3. e PROJEKT - volání 5. Všeobecných podmínek - pro PASIVNÍ PŘÍJMY ZE SPOLUPRÁCE SE ZÁKLADNÍ NABÍDKOU
4. PROJEKT - volání klientů, co mají hypoteční úvěr s nabídkou založení vlastního Svěřeneckého fondu
5. PROJEKT - volání klientů – ředitelů firem ze Seznamu a posílání emailem videí a tabulek a odkazů na Základní nabídku, na investici do Robotů na peníze, na 17% úrok ročně, na spoření na 5 let na 17% po 200,- Kč, na Generování peněz a na byty s pasivními příjmy
6. PROJEKT - volání klientů -na spolupráci se Základní nabídkou za odměny v Základní nabídce uvedené za získání dalších zájemců na 8 prodůktů Svěřeneckho fondu
7. PROJEKT - volání klientů na 1. produkt Eshopu - postavíme spolu činžovní dům a váš zisk bude 450.000,- Kč - přes Váš Svěřenecký fond
8. PROJEKT - volání klientů na 2. produkt Eshopu - Patro bytů, nebo půl patro bytů na další pronájem - přes Váš Svěřenecký fond
9. PROJEKT - volání klientů na 3. produkt Eshopu - na Základní nabídku - přes Váš Svěřenecký fond
10. PROJEKT - volání klientů na 4. produkt Eshopu - na možnost bytu za 150.000,- Kč - přes Váš Svěřenecký fond
11. projekt - volání klientů na 5. produkt Eshopu - na Rentiérství - přes Váš Svěřenecký fond
12. projekt - volání klientů na 6. produkt Eshopu - na Generování peněz - přes Váš Svěřenecký fond
13. projekt - volání klientů na 7. produkt Eshopu - na konkrétní byt, rodinný dům - přes Váš Svěřenecký fond
14. projekt - volání klientů na 8. produkt Eshopu - na zhodnocovíání peněz na 17% nebo 32% - přes Váš Svěřenecký fond
15. projekt - volání klientů na 9. produkt Eshopu - na možnost auta ze spolupráce - přes Váš Svěřenecký fond
16. projekt - volání klientů na 10. produkt Eshopu - na možnost Generování peněz částky 2.000,- Kč do 200.000,- Kč - přes Váš Svěřenecký fond
HARMONOGRAM POSTUPOVÝCH KROKŮ K DEVELOPMENTU, KE SPOLEČNÉ VÝSTAVBĚ BYTOVÉH OBSAHUJE:
1. ČÁST - ZAČÁTEK
ZAJIŠTĚNÍ PODKLADŮ
PROJEKTOVÉ PRÁCE - STUDIE (projektant z Plzně)
MARKETING-DOTAZNÍKY PO TEL (zajistí callcentrum)
PRÁCE FINANČNÍHO PORADCE NA SPOLUPRÁCI – FINANČNÍ SERVIS
NOVÁ INZERCE OD OPERÁTOREK NA ZPROSTŘEDKOVÁNÍ INVESTORŮ (texty inzerce jsou připraveny)
REALITNÍ MAKLÉŘ – INZERCE A PRÁCE S KLIENTY
DOMLOUVÁNÍ SCHŮZEK SE ZÁJEMCI O KOUPI S KLIENTY NA BYTOVOU JEDNOTKU – PROPOČET HYPOTÉKY (zajišťují s námi spolupracující finanční poradci)
ÚVĚRY V HYPOTEČNÍ BANCE, VYŘÍZENÍ (zajišťují s námi spolupracující finanční poradci)
SMLOUVA S PŮVODNÍM MAJITELEM POZEMKU (budoucí smlouva, může to být, je to smlouva předběžná a nevyplývají z ní žádné závazky něco uhradit, kdyby se projekt nepodařil. Smlouva podle kapitoly č. 43 bílé knihy infoburzy)
ZALOŽENÍ DALŠÍHO DRUŽSTVA INVESTORŮ
2. ČÁST HARMONOGRAMU - PŘÍPRAVA
SMLOUVY S BUDOUCÍMI KUPUJÍCÍMI (JAKO ČELNY NOVÉHO DRUŽSTVA)
DOPRACOVÁNÍ PROJEKTU (za spolupráce se správci dodávek a jejich projektanty), uvedení firem správců dodávek do projektové dokumentace, aby generální dodavatel stavby věděl, komu má různé druhy subdodávek dát
SMLOUVA O SDRUŽENÍ 2 PRÁVNICKÝCH OSOB (s novým Družstvem investorů, až bude mít IČO min. dobu 14 dní)
STAVEBNÍ POVOLENÍ
SMLOUVA SE STAVEBNÍ FIRMOU (Velká Franchisa a pak klasická Smlouva o dílo a příloha ceník)
3. ČÁST HARMONOGRAMU STAVEBNÍ REALIZACE,
GENERÁLNÍ DODAVATEL: navenek REDSTAV, spol s. r.o., ale interně včetně Konzultační společnost, s.r.o. tedy obchodního úseku složeného z obchodních lidí, kteří se na práci s klienty obchodní podílí a mají na developerském rozpočtu své peníze a ještě peníze od stavební firmy pro další část lidí pracující v obchodím úseku na přípravě zakázky prací s klienty a nebo provádějící přípravné práce pro práci s klienty, ať už administrativní, nebo odborné, nebo grafické, nebo výpočtové nebo prezentační a nebo rozvojové (investičně rozvojové, přípravy dalších poboček a dalších developerských projektů) ve franchisové spolupráci (2 podpisy, pro zajištění jistoty, aby se dodávka dostala ke správcům dodávek, jistota).
SUBDODAVATELÉ: jednotlivé firmy, co zaplatili za správcovství dodávek nebo teď malou franchisu a správcovství dodávek
SOUVISEJÍCÍ POPLATKY:
PROJEKTOVÁ ČINNOST, A INŽENÝRING (sdružení 3V): …..
KOORDINACE (pro 3 koordinátory ): ….…
FINANČNÍ SERVIS 1%: …………………………………………………..
REALITNÍ ČINNOST á 90.000 Kč za 1 klienta (pro realitní kancelář).……………..
REALITNÍ ČINNOST á 90.000 Kč za 1 klienta (pro realitní kancelář).……………..
ZISK, ÚROKY, ZHODNOCENÍ
ZISK PRO DOHLEDOVOU ORGANIZACI: ………………………. (od 400.000 Kč)
ÚROKY INVESTORŮM: ………………………………………………..
ÚROKY BANCE: …………………………………………………………..
DPH: ……………………………………………………………………………
4. DOHLEDOVÁ ORGANIZACE:
Ve stanovách družstva investorů je, že původní družstvo dělá dohledovou organizaci na další akci. To je třeba dodržet.
Tedy původní sestava (z února 2013) kde se říkalo, že dohledovou organizaci tvoří ve fran-chise spojení správce a 3 vedoucí jiného rentiérského střediska, napůl, s 8 dalšími, co jsou ve struktuře, v MLM obchodní síti)
spojení správce 3 vedoucí jiného rentiérského střediska (správce, Šámal a rentiérka) a těchto 8 tedy tvoří společně tzv. Kanadskou dohledovou společnost (struktura MLM).
Příjem za rozpočtu akce pro dohledovou společnost: 1% až 10% z obratu (tedy nechají si zisk). Ale musí zisku dosáhnout. Tedy koordinátorům seškrtávají rozpočet, protože co seškrtnou, to jim zůstává do výplaty (ve starém družstvu investorů je i projektant z Plzně).
PRINCIP: Dohledová organizace dohlíží všech 200 akcí. Aby nebyla uplatitelná. A má druhý podpisový vzor na hospodaření s penězi. Viz původní znění § 20 Občanského zákoníku. Viz. Bílá kniha Infoburzy.
SHRNUTÍ:
Založit středisko sestavenímkládací listiny pro založení vlastního Svěřeneckého fondu za 90,- Kč.
*) vlastní Svěřenecký fond můžete založit k libovolné Vámi prodavanému zboží, třeba k prodávanému autu nebo k prodávanému bytu.
Vložit do fondu první investici 10.000,- Kč spráci, na vyzkoučení, zda příjmy "fungují" Příjmy z:
Příjmy za zajištěné klienty na naše základní produkty
Příjmy za zajištěné klienty na byty (realitní podílové provize).
Příjmy za prodej projektových dokumentací na rodinné domy LEA 124 m2 (kdy klienty shání spolupracující realitní makléři), a za prodej stavebního materiálu na hrubé stavby těchto rodinných domů.
Odpovědné osoby:
V ……………………….…….. dne: ………
………………………………….
Koordinátor, inženýr, nebo Ing. Aleš Müler
předseda střediska ve franchise
V ……………………….…….. dne: ………
………………………………….
Pavel Šámal
místopředseda střediska ve franchise
V ……………………….…….. dne: ………
……………………………………………………….…..
Člen ID 21874 v zastoupení panem František Turek,
2. místopředseda střediska, ve franchise zastoupená stavební firmou REDSTAV, s.r.o.
Těmito aktivitami budou vznikat příjmy, z prodeje kontaktů. Na vstupu je práce operátorek, callcentra. A na výstupu práce obchodní manažerky, a obchodní telefonní asistentky, kontaktující potencionální kupující kontaktů.
U serveru klienti na rodinné domy …. Jsou to stavební firmy a výrobci stavebních materiálů a jejich obchodní zástupci
U serveru na rodinné domy LEA …. Jsme to my, pro obchodní účel prodej typové projektové dokumentace a provedení inženýringu a pro nabídku prodeje stavebního materiálu na obvodové zdivo za výhodnou cenu (jako bychom byli malé „stavebniny“.
A u družstevního serveru, kde jsou získávání a prodávání potenciální klienti, kteří mají zájem o zhodnocování úspor na zajímavá procenta zhodnocení, tak tito klienti se prodávají za tzv. Upisovací poplatky. Ty činí podle stanov 10% z částky na investice a může je právě vybírat jiná organizace (po domluvě), a nemusí je vybírat přímo družstvo (což je ve stanovách družstva investorů a je to tam záměrně). Tedy zdroj příjmů, když např. klienti budou investovat 100 mil. Kč, tak jenom upisovací poplatky činí 10 mil. Kč. O těchto 10 mil. Kč se dělíme podle dané tabulky vedení pobočky
a VIDEA s Ing. Arch. Podhajským a Ing. Mullerem o Svěřeneckém fondu k hypotečnímu úvěru na snížení hypotéky jsou zde:
Dobrý den.
Zasílám Vám video z mé schůzky s Ing. Alešem Müllerem a Ing. Arch. Tomášem Podhajským.
V tomto videu pan Ing. Aleš Müller hovoří, o tom, jak je myšlen Svěřenecký fond. My využíváme této myšlenky a k bytu nebo k rodinnému domu od nás chceme přidat odměnu, a to hned po splacení hypotečního úvěru (za 20 let), o to o zhodnocenou částku, tedy po jejím zhodnocení a navíc ještě vrátit původní vklad do Svěřeneckého fondu (ten se získává z úspory na výstavbě bytu, z plánované rezervy, tzv. Velké stavební franchisy).
Tak si toto video stáhněte a pusťte.
Děkuji,
p. Ženíšek
tel.: 720 591 088
správce Vašeho Svěřeneckého fondu
Dohledová organizace: Konzultační společnost, s.r.o. jednatel. pan Pavel Houra
tel.: 778 088 548
Zasílám Vám 2. video z mé schůzky s Ing. Alešem Müllerem a Ing. Arch. Tomášem Podhajským.
V tomto videu pan Ing. Aleš Müller hovoří, o tom, jak je myšleno založit družstvo na byty pro seniory (akce Bořanovice u Prahy) a jak je myšleno založit další družstvo na byty (Horní Počernice, Praha 9), kde by klienti zaplatili jen 30% ceny a zbytek pak doplatili 20 let ve splátkách. Model, kdy mladí lidé platili 30% ceny bytu (a na těchto 30% ještě dostali půjčku), a zbytek ceny spláceli ve 25 letém až 30 letém nájmu (říkali tomu anuita), tak tento model tady už byl v 70-tých letech a běžně fungoval.
Model je logický a ještě se ve videu hovoří o levné stavbě přes tzv. Správce dodávek (to je 12 firem - z každého oboru 2 firmy na řemesla), kteří jsou smluvně zavázáni udělat výběrové řízení na nejnižší cenu (a pokud budou chtít samy dodávat za nejlevnější cenu, tak budou moci). Takto je zajištěna konstrukce levné ceny. A tito Správci dodávek (tyto firmy) jsou k dispozici i jednotlivým našim stavebníkům na rodinné domy, kterým třeba jen dodáme stavební materiál na hrubou stavbu rodinného domu (ten pro příklad stojí 77.000,- Kč + DPH + doprava) a stavebník rodinného domu si pak už může s našimi smluvními 12 ti stavebními firmami (Správci dodávek) stavět svůj dům levně.
Tak si video stáhněte, a pusťte.
Děkuji,
p. Ženíšek
tel.: 720 591 088
správce Vašeho Svěřeneckého fondu
Dohledová organizace: Konzultační společnost, s.r.o. jednatel. pan Pavel Houra
tel.: 602 391 438
Zasílám Vám 3. video z mé schůzky s Ing. Alešem Müllerem a Ing. Arch. Tomášem Podhajským.
V tomto videu pan Ing. Aleš Müller hovoří, o tom, kdo nás bude platit. Že ušetříme stavebníku až 8%, a za to dostaneme 2%.
Hovoří taktéž o tom, jak je těžké se domlouvat se stavebními firmami. K tomu bych podotkl, že v našich podmínkách pro stavební firmy máme jasně dáno, že když je zakázka za 10 mil. Kč, tak stavební firma dostane jen 8 mil. Kč a 2 mil. Kč mi zbydou. Ale nebudou jenom pro mě - 1,0 mil. Kč dostane stavební firma, a nám zbude ten druhý milion.
A už na začátku se řeklo, že polovina je moje a druhá polovina se dělí mezi 8 dalších členů, jak jsou nad sebou v kariérním systému, v pravidlech na peníze, a ty se schválili současně se stanovami Družstva investorů, schválili se u notáře a obchodní soud družstvo investorů řádně zapsal, má IČO 025 50 300, můžete se podívat.
Takže proč se to tak dělalo, vysvětlím zde:
Jestli že je potřeba na začátku developerské akce investovat 300.000,- Kč, tak 150.000 Kč dává jedna strana a 150.000,- Kč dává druhá strana. A tou druhou stranou má být stavební firma. A když náhodou stavební firma nemá 150.000,- Kč, tak se dohodne, že je dá jiný soukromý investor, nebo skupinka investorů, nebo středisko drobných investorů, a Ti pak dostanou smluvních 450.000,- Kč. A na stavební firmu, která neměla 150.000 Kč na vstupu, zbude z jejího 1,0 mi. Kč 500.000,- Kč. A 50.000,- Kč jsou upisovací poplatky, odměna za sehnání těch několika drobných investorů, kteří se složí na 150.000,- Kč vkladu, aby pak dostali za 2 roky 450.000,- Kč. Tedy, 3x tolik.
Moje myšlenka byla, že si jednotliví stavebníci jen tak okrajově trochu zainvestují na 96% ročního úroku, tzv. p.a. Zkusili bychom nabídnout smlouvu na investici 10.000,- Kč, se smluvním výplatou za 2 roky a to částkou 30.000,- Kč. A prostě pokud zájemce o výstavbu rodinného domu, nebo bytu, toto bude chtít vyzkoušet, tak to projedná s panem Pavlem Hourou, zakládajícím Svěřeneckého fondu a také si smlouvu může projednat na Právním poradenství zdarma (Politických vězňů 9, Praha 1, každou středu od 16.00 hod).
Samozřejmě, že toto není určeno jen pro stavebníky a klienty na výstavbu rodinného domu nebo bytu, ale je to určeno široké veřejnosti. Jen se to nesmí nabízet úplně veřejně, protože ČNB toto hlídá a schválila si zákon v roce 2012, že se nesmí veřejně nabízet zhodnocování peněz, pod pokutou 10,000.000,- Kč.
Ale v roce 2014 byl schválen institut Svěřenecký fond, a tento Svěřenecký fond může nabízet zhodnocování peněz fyzickým i právnickým osobám. A zakládající osoba může určit, na začátku, že se mají jeho peníze zhodnotit. Takže když se to udělá jako Sveřenecký fond na 10.000,- Kč (na prvních 10.000,- Kč), s výplatou za 2 roky 30.000,- Kč, a zakladatel to určí správci Svěřeneckého fondu, tak je to právně v pořádku.
A program další schůze s Ing. Alešem Müllerem:
Všeobecné podmínky pro obchodování s byty v dražbách a aukcích, Všeobecné podmínky pro prodávající nemovitostí při poskytování telefonních čísel, Všeobecné podmínky pro realitní makléře na tipařskou provizi, Všeobecné podmínky pro stavební firmy (kupování kontaktů a nebo Velká stavební franchisa), Všeobecné podmínky pro pasivní příjmy na 4. pozici v kariérním systému (kdo má byt, nebo rodinný dům od nás, je automaticky na 4. pozici a má inkasovat po dobu 20-let, tedy po dobu splácení hypotéky pasivní příjmy, každý měsíc nějaké peníze. Je to propočítáno asi na částku 4.000,- Kč až 16.000,- Kč měsíčně. Jestli to takto bude, se musí vyzkoušet (akce bytové jednotky Bořanovice u Prahy 9, dům s pečovatelskou službou a akce 2 bytové domy Horní Počernice, Praha 9).
K akci Bořanovice u Prahy 9 máme videa, jsou na letáku na 2.straně pod Zelenými stěnami. Můžete se tak pohodlně podívat na cestu příjezdu k objektu, na vlastní objekt a jeho zahradu. Video se pořídilo díky rentiérce, kterou tím veřejně chválíme, udělujeme jí pochvalu a ocenění.
Za ní mám eventuálně vodit klienty.
Úschova peněz na zaplacení pozemku – sjednává se v Hypoteční bance a.s. Funguje to tak, že pokud všichni účastníci mají úvěr u Hypoteční banky a.s., tak Hypoteční banka a.s. umí udělat úchovu peněz na Kupní cenu pozemku pro všechny účastníky.
Takže, když na pozemku pana Burdy je exekuce, tak se udělá úschova u banky, vyplatí se exekutor, a převede se pozemek na účastníky (na budoucí kupce rodinných domů, na přímé stavebníky, kteří pak už budou mít jen smlouvu na projekty a smlouvu na provedení stavby). Tímto je to zajištěno.
A tohoto modelu budeme využívat i u bytů kupovaných na prodej v dražbách a aukcích, v mobilních telefonech máme aplikaci modelovka a ceny bytů ve všech městech v ČR, tedy víme předem, kam a na jakou cenu můžeme jít. A to je pro nás, pro našeho klienta dobrá obchod.
Tak si toto video stáhněte a pusťte.
Děkuji,
p. Ženíšek
tel.: 720 591 088
správce Vašeho Svěřeneckého fondu
Dohledová organizace: Konzultační společnost, s.r.o. jednatel. pan Pavel Houra
tel.: 602 391 438
Zasílám Vám 4. video z mé schůzky s Ing. Alešem Müllerem a Ing. Arch. Tomášem Podhajským.
V tomto videu pan Ing. Aleš Müller hovoří o tom, že peníze se musí vysedět. Je to vysezené. Koupil akci Komerční banky a.s. za 800,- Kč a teď mají cenu 5.300,- Kč. Proč ničit stroj, který každou chvíli něco vyplivne. V Německu se kupuje od menšinového vlastníka tak, že se stanoví tržní cena, a přidá se 30%. A u nás je to tak, že se stanoví tržní cena a o 30% méně se vyplatí menšinovému vlastníku. A to je ten problém. Na začátku prostě nejde odhadnout, kolik bude ten výnos, ale lze to alespoň zhruba předpokládat podle obvyklostí.
Tak si toto video stáhněte a pusťte.
Děkuji,
p. Ženíšek
tel.: 720 591 088
správce Vašeho Svěřeneckého fondu
Dohledová organizace: Konzultační společnost, s.r.o. jednatel. pan Pavel Houra
tel.: 602 391 438
Zasílám Vám 5. video z mé schůzky s Ing. Alešem Müllerem a Ing. Arch. Tomášem Podhajským.
V tomto videu hovořím o tom: DÁM VÁM NĚCO ZA 20 LET. Pan Ing. Aleš Müller hovoří, o tom, že lze z ušetřených peněz, když se nevyčerpá stavební rezerva (která musí být), tak že smluvních 50.000 Kč se dá na 17% úrok na 20 let a vydělá to 800.000,- Kč. Tedy po splacení hypotéky, po 20 letech, klient dostane jednorázově 800.000,- Kč. Je to bonus, je to odměna za to, že si u nás koupil rodinný dům v hrubé stavbě, nebo byt.
Jak se dělá těch 17% ročně, to zase podrobně vysvětluje pan Pavel Houra (telefon níže). Je to vlastně tak, že klient je jenom členem střediska, o nic se nestará a o vše se starají tři vedoucí střediska - Ing. Ženíšek, Mgr. Roman Machura, předseda družstva a pan Pavel Houra, ředitelka, investoři a další. Podle pravidel dávají peníze na 32% a lidem dají jen 17%, podle stanov Družstva investorů, a zbytek si nechávají jako odměnu. Mají tedy asi dalších 15% jako odměnu.
Ale mají také zodpovědnost a zhodnocují tak svůj um a své odborné dovednosti. Kombinuje se investice do reklamy na shánění klientů na nemovitosti (za to jsou klasické a běžné realitní provize) a kombinuje se callcentrum, získávání investorů za poplatek 10%, tzv. upisovací poplatky. Tyto odměny máme zakotveny řádně ve stanovách Družstva investorů.
Schválně a záměrně se ustanovilo, že inkasovat tyto odměny může jakýkoli správce svěřeneckého fondu, čili že tyto odměny nemusí inkasovat družstvo, ale vždy ta osoba, nebo firma na IČO, která práci provedla. To umožňuje nabízet lidem, co mají IČO, malou franchisu na upisovací poplatky. Oni by spolupracovali se správcem Svěřeneckého fondu a pro něj by dělali napůl tyto upisovací činnosti, a také by inkasovali 5% z vybraných peněz. Asi 2,5% by je stály výdaje na zaplacení operátorů (lidských robotů, dělající za placené zelené minuty) callcentra a asi 2,5% by měli zisk. Měsíčně tedy pohodlných 20.000,- Kč až 50.000,- Kč na fakturu. Vhodné pro IČAře. A máme databázi 500.000 Ičařů ze seznamu, takže máme tuto malou franchisu na upisovací poplatky komu nabízet. Ideální jsou majitelé restaurací, hotelů a provozních zařízení.
Ještě si prohlédněte video základní nabídka, které se jim posílá a tabulku Základní nabídka, ve které je 5 nabídek: 1. Rentiérství, 2. Peníze na 17%, 3. Spoření na 17%, 4. Generování peněz a 5. Byty s pasivními příjmy (ty snižují výši splátek hypotéky).
A kde se berou peníze na pasivní příjmy - to zase vysvětluje pan Pavel Houra, zejména ty "stroječky" na peníze (stroje, co samy podávají realitní inzeráty). Logiku to tedy má. Plánujeme založit až 200 dalších družstev na developerskou činnost, protože takto pohromadě to má budoucnost. Nabízíme Vám levnější rodinné domy, protože jste na začátku. A to je pro Vás dobrý obchod.
Tak si toto video stáhněte a pusťte.
Děkuji,
p. Ženíšek
tel.: 720 591 088
správce Vašeho Svěřeneckého fondu
Dohledová organizace: Konzultační společnost, s.r.o. jednatel. pan Pavel Houra
tel.: 602 391 438
klikněte si, toto je důležité, neboť v bodě 4. je produkt na Generování peněz. Budu rád, když se podíváte.
____________________________________________
Chcete mít svůj vlastní Svěřenecký fond? Kontaktujte všechny 4 telefonní čísla SMS zprávou:
za Konzultační společnost, s.r.o.
dispečink tel.: 720 591 088,
za Konzultační společnost, s.r.o.
smluvní partner
jednatel Pavel Šámal
tel.: 778 088 548,
Sídlo: Slezská 7/100,
Praha 2, PSČ Slezská 7/100
12000
IČO: 25632001
společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl C. vložka 56439