Dobrý den,
Základem je myšlenka, pořízení parcely pro výstavbu rodinného domu. Kdo by chtěl platit pozemek, když by vše šlo vyřešit jinak.
Vybere se pozemek v okresním městě, kousek od Tesca, Kauflandu, polikliniky, a zámku. Někde, kde je střední škola. A s krásným výhledem, panorama. Tyto instituce svou přítomností vypovídají, že je místo vhodné pro každodenní život i práci. A tedy případně i pro nájemní bydlení.
http://www.konzultacni-spolecnost.cz/zakazky/id26777/
>
klikněte si
Po výběru pole pro několik, cca 4 až 20 parcel, se zjistí číslo pozemku (katastrální mapa).
http://www.konzultacni-spolecnost.cz/zakazky/id26777/
>
klikněte si
Po zjištění čísla pozemku se zjistí majitel.
A po zjištění čísla pozemku se přes internet zjistí, jak by byly přístupové cesty.
A nakonec se navštíví příslušný stavební úřad, pro ověření, jaká by na pozemku mohla být výstavba, jestli tam povolí stavět.
Po zjištění čísla pozemku se zjistí majitel.
Proč se toto bude provádět: Když by se takto sehnal pozemek, např. pro 12 pozemků, tak by se 10 pozemků prodalo za cenu vyšší, a 2 pozemky by nám zůstali jako zisk, o který bychom se rozdělili 50/50 (ve franchisy, franchisa = poloviční manželství, při rozvodu se také lidé dělí půl na půl).
Sehnání peněz: to nejdůležitější jsou peníze. Ale existuje možnost založit se svěřenský fond a určit správci cíl fondu, zhodnocení peněz. A aby se koupily pozemky za cenu nízkou, a udělaly se z nich stavební pozemky, zasíťovaly se a aby se prodaly. Jednalo by se vlastně o nemovitostní svěřenský fond, či pozemkový svěřenský fond.
Část a) – sehnání peněz do pozemkového svěřenského fondu: technikou telemarketingu a oslovování potenciálních investorů, aby vložili peníze na zhodnocení, a přitom kryté nemovitostí. A tuto činnost zafinancovat a k tomu použít stavební firmy, které by investovaly, pod příslibem, že by se jim investice vrátily, a ještě že by mohly mít stavební zakázku.
Část b) – koupení pole (peníze ale do bankovní úschovy), provedení geometrického plánu parcel, kudy povedou komunikace, kde budou napojeny sítě. A získání souhlasu obce s dělením parcel. A souhlas obce předložit stavebnímu úřadu.
Část c) – projednání projektu sítí, a napojení sítí. Návrh, kudy povedou sítě, se musí nechat vypracovat.
Část d) – vybudování inženýrských sítí (komunikace, do nich se umisťují chráničky, což jsou potrubí, kudy se pak protahují sítě přetínající komunikaci), a klasicky rozvody elektro, silnoproud, slaboproud (internet, kabelová televize), plyn (pokud je), voda a kanalizace.
Část e) – nabízení pozemků k výstavbě rodinných domů.
Část f) – a případně vybudování základových desek pro atriové domy (domy do „L“).
NÁŠ ZISK: :
nejlépe 2 parcely z 12-ti parcel. Vždycky, když budeme něco provádět, tak abychom z toho měli zisk. Poměrný, ale ani ne malý, ale ani ne nepřiměřený.Někteří developeři počítají se ziskem 30%. To je z 12 – ti parcel 4 parcely.
Můžeme to tedy také podobně na ně počítat, a uvidíme, jestli se nám to podaří, tak levně nakoupit. Prodávající pozemku není žádný hlupák, a na internetu si zjistí, za kolik se parcely v okolí prodávají, a jen odečte cenu sítí a zbytek chce. Ale tady se právě dělá ten největší obchod. My to počítáme tak, že vezmeme cenu pole, 12 pozemků, a vydělíme 8. A vezmeme cenu sítí pro 12 pozemků a vydělíme 8. A vezmeme cenu projektů a inženýrské činnosti a vydělíme 8.
A pak sečteme cenu za pole, cenu za projekty a inženýrskou činnost a cenu za sítě, a musíme se dostat max na cenu obvyklou, tedy aby se vešla do běžného znaleckého posudku a do ceny „modelovka“, která je součástí zase software banky (nebudu ji jmenovat).
|